Predvolilni gospodarski program koalicije Demos
Ključne besede:
Slovenija, politične stranke, volitve, gospodarski programi, Demos, Skupščina Republike SlovenijePovzetek
Razprava obravnava gospodarske programe, s katerimi so stranke koalicije Demos (Demokratična opozicija Slovenije) nastopile na volitvah aprila 1990, ko so volilni upravičenci v Sloveniji prvič po drugi svetovni vojni izbirali med različnimi strankami in njihovimi programi. Avtor predstavi gospodarske in politične razmere tik pred volitvami. Največ pozornosti namenja Demosovemu gospodarskemu programu kot tudi programom, s katerimi so stranke koalicije Demos samostojno nastopile na volitvah v družbenopolitični zbor Skupščine Republike Slovenije. Sklene pa z vprašanjema: "Koliko so gospodarski programi dejansko vplivali na izid volitev?" in "Katere izmed napovedanih sprememb na področju gospodarstva so bile v času, ko je bila Slovenija še del Jugoslavije, sploh izvedljive oziroma katere so predvidevale preureditev odnosov med republikami, bodisi v obliki konfederacije bodisi osamosvojitve Republike Slovenije?"
Prenosi
Objavljeno
Številka
Rubrika
Licenca
Avtorji prispevkov, objavljenih v tej reviji, soglašajo z naslednjimi pogoji glede avtorskih pravic:
- Avtorji ohranijo avtorske pravice, reviji pa odobrijo pravico do prve objave. Delo se hkrati zaščiti z licenco za prosto uporabo avtorskih del (Creative Commons Attribution License), ki drugim osebam omogoča deljenje dela ob priznanju avtorstva in prve objave v tej reviji.
- Avtorji lahko sklenejo ločene dodatne pogodbene dogovore za neizključno distribucijo različice dela, objavljene v reviji, (npr. oddaja v institucionalni repozitorij ali objava v knjigi) z navedbo, da je bilo delo prvič objavljeno v tej reviji.
- Pred postopkom pošiljanja in med njim lahko avtorji delo objavijo v spletu (npr. v institucionalnih repozitorijih ali na svoji spletnih strani), k čemer jih tudi spodbujamo, saj lahko to prispeva k plodnim izmenjavam ter hitrejšemu in obsežnejšemu navajanju objavljenega dela (glej The Effect of Open Access).